KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

| Autor: Laura Poláková | Rubrika: Láska a vztahy

Kamila má strach o svoji dceru, která se dala dohromady s výrazně starším mužem. Ten je navíc jejich rodinný přítel a k tomu všemu pořádný záletník. Jak by mohli Kamila s manželem tomuto vztahu zabránit?

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

Láska je slepá a nevybírá si a v případě naší dcery to platí dvojnásob. S manželem si pro ni samozřejmě přejeme to nejlepší, ale její současný vztah podle nás skončí katastrofou. Samozřejmě nechceme, aby se trápila, jenže ona je tvrdohlavá a nenechá si do ničeho mluvit.

Lucka nebyla nikdy problémové dítě, učila se dobře, vystudovala gympl a pak šla na vysokou. Tam se zamilovala do kluka, který byl o dva roky výš, a byla z toho láska jako trám. Radek nám tedy nikdy moc nepřirostl k srdci, ačkoliv byl milý, něco se nám na něm nezdálo. Ale říkali jsme si s manželem, že není všem dnům konec a že to ještě nemusí být náš zeť.

No, v tom jsme se hodně spletli. Lucka totiž ještě během studií přišla do jiného stavu a promovala s bříškem. Radek v té době už pracoval a slušně vydělával, a tak se rozhodli, že si dítě nechají. Mysleli jsme, že se aspoň vezmou, ale Lucka prohlásila, že se nechce vdávat těhotná a že svatbu odloží až na dobu, kdy si to bude moct užít stejně jako Radek.

Že ke svatbě nikdy nedošlo, to vás asi nepřekvapí. Lucce se narodila holčička Zuzanka a když jí byl rok a půl, usoudili s Radkem, že je na čase jí pořídit sourozence, a tak opět nebyl čas plánovat a uskutečnit veselku. Mezi Luckou a Radkem to navíc začalo skřípat, ale o tom jsme zatím neměli ani tušení.

Jak nám ale později vyprávěla, Radek začal pomalu, ale jistě ztrácet zájem o rodinu. Z práce chodil domů čím dál později, občas vůbec, Lucky si skoro nevšímal a když se ho zeptala, kde byl, odpověděl, že jí do toho nic není. Situace se začala zhoršovat, Radek dost pil, Lucii vyčítal, že nic nedělá, ačkoliv byla ještě pořád na mateřské, a když to vyústilo hádkou, při které ji fyzicky napadl, Lucka sbalila sebe a děti a vrátila se k nám.

Dlouho se z rozchodu vzpamatovávala, musela navíc podstoupit tahanice o děti, byla z toho všeho opravdu zničená. Vůbec nás tedy nenapadlo, že by pomýšlela na novou známost. Děti navíc šly do školky a ona začala pracovat, vypadalo to, že nemá čas nazbyt. V té době se od nás také odstěhovala, takže jsme neměli tolik přehled o tom, co dělá.

Až po několika měsících nás zaskočila zprávou o tom, že někoho má a že je to vážné. Pozvali jsme ji tedy s jejím novým partnerem k nám na večeři, ale to jsme netušili, co nás čeká. Když jsme otevřeli dveře, stála za nimi naše dcera s naším rodinným kamarádem Pavlem! Nejdřív jsme mysleli, že jde o hloupý vtip, ale bohužel tomu tak nebylo.

Pavla s manželem známe od mládí, je to fajn chlap, ale všechny ženy, které měl, vedle něj trpěly. Vždycky to byl neuvěřitelný proutník, který si prostě nedokázal pomoct. Když byla Lucka malá, jezdil s námi a s našimi dětmi na výlety a na dovolené, Lucka se dokonce kamarádila s jeho dcerou. Pro naši dceru byl vždycky idolem, vzhlížela k němu a zbožňovala ho. Dokonce i když byla starší, chodila si ke „strejdovi“ pro rady, jak na kluky.

Když se jí rozpadla rodina, svěřila se Pavlovi a začali se vídat intenzivněji, až to přerostlo ve vztah. Jenže Pavel je o 23 let starší než ona! V žádném vztahu nevydržel dlouho, vždy byla důvodem rozchodu opakovaná nevěra. Lucka i on sice tvrdí, že se změnil a že z tohoto stylu života vyrostl, ale kdo by mu po těch letech věřil?

ANKETA: Vymlouvala byste na Kamily místě dceři partnera? 

Je nám jasné, že když ho Lucce budeme zakazovat nebo vymlouvat, nikam to nepovede, spíš naopak. Jenže přece to nemůžeme nechat jen tak! Lucka si v životě prošla peklem a jsme si téměř jistí, že s Pavlem to dopadne dalším průšvihem. Jenže jsou oba dospělí, takže asi není možnost, jak jim v tom zabránit…

Další články z rubriky

IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života

IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života

22. 4. 2018 | Irena si před časem nastěhovala domů maminku, která náhle ovdověla. Jenže tím pro ni začaly krušné…

Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?

Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?

21. 4. 2018 | Zlomené srdce je pěkně bolestivá záležitost a nevěru jen tak někdo odpustit neumí. Přesto ale…

RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex

RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex

19. 4. 2018 | 2 | Vztahy tchyně i snachy málokdy fungují dokonale. Své o tom ví i Radka, které se její tchyně…

Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně?

Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně?

18. 4. 2018 | Pro to, co se v sexu má a nemá dělat, nejsou jasná pravidla a záleží na každém z nás, co a jak má…

Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články