Komentáře ke článku

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme…

20. 3. 2018 | Kamila má strach o svoji dceru, která se dala dohromady s…

Přidat příspěvek
SandraN Reagovat 21. 3. 2018 16:53

Teď se smiřte s tím, že fakt nic nenaděláte. S jejich zamilovaností prostě nehnete, je to téměř jistá věc. Pokud do toho budete zasahovat, dosáhnete jedině toho, že se od vás dcera odtáhne a vy přijdete o možnost bezproblémových kontaktů s vnučkami. A stojíte o to, si je občas brát, nebo ne? Co ale udělat můžete, mlčet a dopřát jim, aby spolu byli co nejvíc. Čím dřív se jak Vy říkáte chronický záletník nabaží života s Vaší dcerou a jejími malými dětmi, tím dřív dcera asi prokoukne, že by pro ni bylo jednodušší, žít sama v pohodě s dětmi. Protože tohle je situace, kdy se někdo musí někomu přizpůsobit. A ty děti to nebudou, musejí se jim přizpůsobit ti dva dospělí. A co udělat můžete potom? Nejlépe to, že až se rozejdou, budete k tomu zase mlčet. Jen malá poznámka na okraj - ten minulý byl věkově přijatelný a taky to nevyšlo, takže zrovna tohle náhodou třeba vyjít může. Ono takové to hučení do dítěte na začátku vztahu a komentáře po jeho ukončení, dokáže spolehlivě otrávit vaše vzájemné vztahy na hodně dlouho. On není nic pro tebe a my ti to říkali, to nejsou zrovna věty, podněcující dobré vztahy členů rodiny. Vaše dcera se rozhodla napravit záletníka, prožít avantýru, zkusit to jinak....je to čistě její věc. To ona bude v případě, že se to nepovede tou, co se sama vytrestá. Přejte jí jak ty hezké chvíle, tak tu zkušenost. Taky bych neskákala nadšením. Ovšem každý jsme nějaký. Možná, že tenhle člověk, co mu dneska zrovna nemůžete přijít na jméno, vás jednou ve stáří ochotně bude vozit po doktorech a ani k tomu necekne...co vy dneska víte, co bude...?

Rambíša Reagovat 21. 3. 2018 11:08

Jen nechte dcerunku,ať si užije.Však ještě nastane doba,kdy toho bude litovat a najde si zase nějakého jiného pána.Nic netrvá věčně,a všechno se mění,takže klid!

Zebruška Reagovat 20. 3. 2018 23:06

Přesně tak - toto jsou věci, které rodiče dospělých dětí opravdu můžou jen nechat být. Respektive určitě se může maminka dcery v nějaké soukromější chvilce přeptat, jestli si je opravdu jistá, že to je přesně to, co chtěla, a jestli zvážila i možná negativa, ale pokud je dcera rozhodnutá, tak nezbývá než to přijmout a víc se v tom nerýpat. Jinak je jasné, jak by to skončilo - dceru by časem začalo unavovat, že jí do života rodiče pořád kecají, a raději by s nimi omezila kontakt. Takže nechat to být!

Zaz Reagovat 20. 3. 2018 21:12

Asi bych to tak černě neviděla. Pavel je o 23 let starší než Lucka. Věkový rozdíl není zrovna malý, ale ona má dvě děti. Ať si společné soužití vyzkouší, třeba jim to zrovna bude klapat. Myšlenku, že si dcera pořídí další dítě, chlap ji nechá...bych rychle zahnala...

Lare Reagovat 20. 3. 2018 16:16

Můžou s tím nesouhlasit, ale to je to jediné co se s tím dá dělat. Dcera je dospělá, je to její život a nikde není psáno, že budou spolu "až do smrti"

farah.farah Reagovat 20. 3. 2018 15:35

S tímhle prostě nic neudělají není to jejich věc, líbit se jim to nemusí nemusí to ani akceptovat a být nadšeni, ale to je asi tak všechno. Pokud mají pravdu v tom že pán je vlastně tak trochu sobecký hajzlík, tak pak by to byl podobný model jako už doma měla....což by nasvědčovalo tomu že si podvědomě vybírá takové typy se kterými si pak časem bude připadat jako onuce..........poud to tak je (což netvrdímú tak je to něco ,co se nejspíš naučila doma, buď okoukáno ze vztahu mámy a táty a nebo odvozeno z toho jak se rodiče chovali k ní. Blbé ale u lidí co si opakovaně vybírají podobný tip je to dost pravděpodobně kopie vztahu jaký měli s rodičem opačného pohlaví nebo jaký viděli v rodině standardní vztahy. Ale taky to tak být nemusí, přeci jen pán je v letech tak že možná záletničení už nejde tak dobře jako dřív a navíc má hodně mladou partnerku která ho nemusí omrzet tak rychle jako vrstevnice........zkrátka předvídat jak to dopadne asi nejde u žádného vztahu.

monada Reagovat 20. 3. 2018 14:34

Já bych to neřešila hlavně , že je holka šťastná . Nic se nepíše jak děti přijaly novou známost, ale asi moc nová nebude jelikož ho znaly , že je váš kamarád. Hezký den

Mata69 Reagovat 20. 3. 2018 11:20

Tak jako řešit to můžete jak chcete - doma s manželem. Ale to je asi tak všechno co udělat můžete. Dcera je dospělá, ten pán taky. Nějakými intervencemi jen můžete přijít o dceru a vnoučata. A kamaráda. A stejně s tím nic nesvedete.

Elynor Reagovat 20. 3. 2018 09:15

"Nechat to jen tak" je právě to jediné, co se s tím dá dělat. Dcera je dávno dospělá, teď už i životem poučená, a pán taky asi nebude mít málo zkušeností. Tudíž jim do toho mluvit by nebylo ani chytré, ani taktické. Maximálně by se dalo - jednou - vyslovit svůj názor, pokud možno nějak decentně a civilizovaně. A pak už to nechat, ono to nějak dopadne. Jinak asi začnu závidět, že ti rodiče patrně nemají žádné jiné starosti a asi se nudí či co, že mají čas a prostor vymýšlet katastrofické scénáře, a rejpat se v tom.

mambule Reagovat 20. 3. 2018 09:01

Proč ten zarytý pesimismus? Každý vztah může dopadnou dobře i špatně :-) Věkový rozdíl 23 let je dost, ale i takových spokojených párů je hodně. Pán je údajně proutník, dcera zase svobodná matka se dvěma dětmi - taky partie nic moc :-) Třeba jim to klapne. Nechala bych věcem volný průběh. Pokud ve vás dcera bude mít i nadále oporu a možnost se k vám vrátit, když se jí opět nebude dařit - není co řešit.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit
Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články