Komentáře ke článku

KÁŤA (28): Jsem po uši zamilovaná. Průšvih! Do…

18. 3. 2018 | Vyrůstali jsme spolu a vždycky jsme si rozuměli. Bratránek Marek…

Přidat příspěvek
lebahu Reagovat 22. 3. 2018 22:16

Mata69: Helza je ňáká rozbroukaná, že by jaro? :-D

Mata69 Reagovat 22. 3. 2018 14:04

helza: jen tu dumám nad tím, že jsi od genetických testů šupem přešla k swingers párty :-)

Mata69 Reagovat 22. 3. 2018 14:03

helza: helzi, promiň - ale SWINGERS párty, nikoliv "springer" :-)))

helza Reagovat 22. 3. 2018 13:21

Elynor: Díky za info. Je pravdou, že za mých mladých let byl sex uvolněnější, doba "květinových dětí" byla dost nevázaná. Jenomže to se dala chytnout leda tak kapavka. Syfilis se zdálo minulostí a o HIV neměl nikdo ani potuchy, tudíž nějaké zdravotní nebezpečí nikdo neřešil. Ale z toho, jak se dnes všeobecně vážně bere nevěra jsem nabyla dojmu, že je v současnosti společnost značně prudérní i kvůli nově poznaným rizikům - že tudíž takové organizované "špásování" bude mít i nějaké "záruky". Ale máš pravdu, bylo by to směšné a asi i hloupé. Možná by pak v ceníku na dveřích ordinací stálo: "potvrzení pro springerpárty: ...Kč":))))

Elynor Reagovat 22. 3. 2018 11:17

helza: je obvyklé, že swingers kluby mají někde zveřejněná pravidla, která se sice trošku liší podle konkrétního klubu, ale vždycky tam je obsažena zásada bezpečného sexu. Jinými slovy - nemusíš přinést žádné lékařské potvrzení, ono by to taky nic neřešilo. To je jen papír, a ten snese hodně. Navíc do těchto klubů se chodívá anonymně, lidi se většinou znají pod přezdívkami, a málokdo stojí o to dát všanc své skutečné jméno, takže lékařské potvrzení požadovat by od provozovatele nebylo taktické, to by mu tam lidi nechodili :-) Klub odpovídá za to, že je všude čisto, hygienicky umyto, veškeré pomůcky, které dává hostům k dispozici, jsou taky udržované v čistotě (pomůckami se nemyslí vibrátory, dilda nebo jiné předměty osobní až intimní povahy, takové si buď host donese vlastní, nebo je nechá doma a v klubu se baví jinak), že jsou vyprané ručníky, prostěradla, že jsou pravidelně čištěné a desinfikované vířivky, sauny a další zařízení. A že jsou v klubu na mnoha místech dostupné kondomy v množství větším než malém. Odpovědnost za zdravotní stav je ale na hostech. Tím, že jdu do swingers klubu, na sebe beru odpovědnost, že tam jdu zdravá a nikoho neohrozím, totéž očekávám od ostatních. Jinak by to nemohlo fungovat. Komunita swingerů není zas tak velká, kdo by se nezachoval zodpovědně, ten bude rychle odhalen a už si neškrtne. Samozřejmě je to na uvážení každého, co je ochoten ještě akceptovat, tedy s kým si něco intimního začne a s kým ne. Pokud bych měla sebemenší pochybnost, tak nic nebude, to je jasné, a kdyby se mi jo něco nezdálo (třeba i relativně nevinná věc, že někdo vleze do vířivky a neosprchuje se předtím), tak jdu za šéfem toho klubu a žádám, aby hříšník byl napraven :-) Nicméně to se nestává, on nikdo nestojí o to, aby byl napomínán a za černou ovci. Jistě, může se to zdát jako rizikové jednání. Ale jsme všichni dospělí, a bez určité dávky důvěry v bližní se prostě tahle aktivita neobejde. Není bez zajímavosti, že řada návštěvníků swingers jsou lékaři, a nepřipadá jim to jako nepřiměřený hazard. Mně osobně se ještě nikdy nepřihodilo, že bych při této zájmové činnosti chytila byť pouhou rýmu, a ani neznám nikoho, kdo by utrpěl újmu - s jedinou výjimkou, kdy jeden šikula uklouzl při vylézání z vířivky a zlomil si zápěstí :-)

helza Reagovat 22. 3. 2018 10:17

Elynor: Moc se omlouvám, navíc tohle je zcela mimo téma, ale myslela jsem si vždycky, že na takovou springer párty musí člověk donést něco jako záruku, že nemá žádnou ošklivou nemoc, tedy výsledek nějakého lékažského vyčetření. Podle toho co píšeš nemusí? Jak se tam tedy řeší otázka pohlavně přenosných onemocnění? Promiň, vím, že jsem v tomhle asi ťululum, navíc zvědavá. :))

helza Reagovat 22. 3. 2018 10:11

Mata69: Nevím, který je Elynor ročník, ale v době mých těhotenství nic takového neexistovalo. Pouze ultrazvuk a to pouze v případě závažného problému před koncem těhotenství. U mě například v až 7 měsíci - když jsem začala špatně vidět, pak krvácet, tak mě přijali a ultrazvukem zjistili, že je miminko mrtvé.

helza Reagovat 22. 3. 2018 10:06

Zebruška: U Wilsonovy choroby není nikdo z předků nemocný, není to přenos ob generace, nebo tak. Prostě oba mají geny, které když se setkají, tak jejich potomek onemocní touto chorobou. A teprve děti tohoto potomka už mouhou objevit nemoc na té genetice. Navíc má celá genetika ještě jeden aspekt. Dozvíš se, že je dítěti hrozí Downův syndrom, ale jenom asi na 60%. Co když podstoupíš potrat a zabiješ zdravé dítě? Budeš na to myslet celý život - na tu možnost, že bylo zdravé. Ano, můžeš jít na podrobnější test z plodové vody. Sám test je rizikový, byť ne moc, ale výsledek ti taky nezaručí 100% jistotu. Protože znám lidi věřící, znám i pár těch, kteří podstoupili oba testy, těhotenství prožili smutní, přípravou na narození se postiženého dítěte a narodilo se jim dítě zcela zdravé. A jít na potrat a pak přemýšlet, o tom, jestli to miminko bylo opravdu postižené? To už nemluvím o tom, že třeba děti s Downovým syndromem jsou sluníčka a život milují - to je mám "utratit". A třeba Wilsonova choroba není vůbec indikací k přerušení těhotenství, nicméně by měě trápilo, kdybych ji nadělila svému dítěti.

Mata69 Reagovat 21. 3. 2018 19:55

Elynor: kdybyste to v rodině měli, asi by ses zajímala. Můj děda a jeho sourozenci měli rozštěpovou vadu, proto jsem šla na genetiku když jsem byla těhotná a měla jsem navíc v 20. týdnu speciální ultrazvuk. Ale co vím, asi jsem z bratranců a sestřenic byla jediná, kdo to řešil.

Elynor Reagovat 21. 3. 2018 11:22

Dodatek - jsem ochotná připustit, že jsem v tomhle exot, neznám totiž ani svoji vlastní krevní skupinu :-) a vůbec tyhle věci šly vždycky tak nějak mimo mě, takže mě se sice můžou ptát, ale odpovědí dostanou poskrovnu. Ale jelikož beztak všechna vyšetření důsledně ignoruju a nikam nechodím, tak je to asi fuk :-)

Elynor Reagovat 21. 3. 2018 11:18

Jak to tak čtu, tak bych byla dost v háji, vůbec netuším, jakými chorobami případně trpěli a nač zemřeli předkové. Jistou matnou povědomost mám u svých rodičů. Ale to je spíš tušení a dohady, přesnou diagnózu neznám, nikdy mě nenapadlo to zjišťovat. A u těch, co zemřeli v minulém století, už by to asi bylo pracné hledat, možná že by se dal někde "na úřadě" vyštrachat úmrtní list, ovšem nemůžu tvrdit, že by se mi chtělo tomu věnovat čas a energii. Snad to už po zbytek života ani nebudu potřebovat, když to doteďka nikdo nechtěl vědět.

Mata69 Reagovat 21. 3. 2018 07:12

Zebruška: souhlasím, sama jsem také podstoupila genetické vyšetření a rozhodně jsem sebou netahala celou širokou rodinu a ani žádné předešlé generace (rodiče, prarodiče, víc těch předešlých většinou není). Stejně tak manžel. Bylo důležité znát choroby, které se v rodině vyskytly, na co kdo zemřel.

Zebruška Reagovat 20. 3. 2018 23:13

mambule: to ano, ale to, jestli jsou ti dva přenašeči něčeho, zjistí genetik pouze z jejich odběrů, na to nepotřebuje vyšetření předešlých generací - takže to bylo jen upřesnění k úvahám, zdali by jim nesouhlas rodiny nemohl nějak znemožnit genetické vyšetření. Tedy alespoň vycházím z vlastní zkušenosti, sama jsem genetické vyšetření podstoupila a samozřejmě mě dost zajímalo vše okolo, takže i tuto informaci mám přímo od genetiků (a k rodinné anamnéze jim opravdu stačilo probrat vše se mnou a manželem, žádné další rodinné příslušníky vyšetřovat nepotřebovali, jen nás).

helza Reagovat 20. 3. 2018 09:58

Souhlasím s mambule. Například Wilsonova choroba. Její dědičnost je autosomálně recesivní. Pominu veškeré spekulace ohledně toho, jak dopadne jejich vztah, já bych do toho nešla. A genetické testy taky nejsou tak samopasitelné. Pokud bude jeden z nich časem toužit po dítěti, co jim pomůže, že díky genetice zjistí, navíc ne na 100%, že mají dát miminko pryč? Jestli ale trvají na svém, měli by nejdříve vyhledat lékaře, který by jim vysvětlil, jaká jsou rizika, pokud by si pořídili děti. Pokud mají navzájem znát svůj zdravotní stav, než se vezmou, pak rizika početí plynoucí z příbuzenství k tomu patří.

Elynor Reagovat 20. 3. 2018 09:03

Mno, kdybych to měla brát podle prvního dojmu z článku, tak je to převzato z deníčku asi tak 12leté nepříliš chytré dívenky, která moc četla literaturu pro dospívající slečny. Jestliže skutečně existuje 28letá žena s tímto způsobem uvažování, je to dost zoufalství, a ty případné děti nebudou moc chytré po mamince, ani kdyby si nevzala bratrance :-) ale ono to myslím nehrozí. Dívčina zřejmě ještě nikdy nevystrčila paty z rodné vísky, ani nemá takové ambice, a mládenec naopak, takže až pomine prvotní zamilovanost, tak se nejspíš rozejdou. Dost pochybuju i o tom, že by ten Marek toužil po dětech, to možná tak za 15 let, a kdo ví, jestli. Patrně má mladej trošku dobrodružnou povahu, zatímco slečna je domácí typ. To by nešlo dohromady.

mambule Reagovat 19. 3. 2018 17:46

Zebruška: Nemáte tak docela pravdu. Řada dědičných chorob se v mnoha generacích nemusí vůbec manifestovat a ti dva mohou být jen přenašeči. Což se sice může stát i u nepříbuzných, ale u příbuzných je mnohem vyšší pravděpodobnost, že se setkají dva přenašeči téže nemoci.

Rambíša Reagovat 19. 3. 2018 17:35

Ano,ať se klidně milujou,vezmou,však se zase mohou rozvést,až zjistí,že to není takový ráj!

Zebruška Reagovat 19. 3. 2018 15:46

A k článku - tak trochu si myslím, že si to Káťa a její bratranec všechno moc malují na růžovo a že by nejspíš bylo dobré, aby spolu před případnou svatbou strávili mnohem více času. Jak už tu zaznělo, v článku se píše, že se stýkali jako děti na prázdninách u babičky a už na střední jejich kontakty ustaly, takže nyní se v podstatě vůbec neznají. Přímo spolu strávili vlastně jen pár dní (jeden víkend v srpnu u dědy, pak pár rande a ještě před tím, než jí začala škola, jeden víken v Krkonoších), od té doby si jen volají přes skype, to opravdu není nic moc na vztah, natož na svatbu. Mají už vůbec představu, jak by spolu tedy žili? Vrátil by se on sem nebo ona by se za ním dostěhovala do Ameriky? Tohle zamilované tokání přes net je fajn, ale mně se to zdá dost málo na rozhodnutí pro svatbu a děti. Možná kdyby se domluvili a strávili spolu aspoň půl roku intenzivního každodenního kontaktu (co takhle odletět za ním načas do Ameriky a poznat, jak žije?), tak by svůj vztah viděli jinak a nebylo by co řešit. A třeba ne, třeba by se utvrdili v tom, že to je opravdu to, co chtějí, a pak by se možná jejich rodina postavila k případné svatbě taky jiným způsobem (ono by je momentálně spíš asi nenadchlo, že se berou, aniž by se pořádně znali).

Zebruška Reagovat 19. 3. 2018 15:35

mambule: ne, příbuzenstvo není potřeba vyšetřovat, ani není třeba lékařská dokumentace, pokud dotyčná osdoba, která jde na genetické vyšetření, má přehled o chorobách rodičů a prarodičů - a vzhledem k tomu, že genetika zajímají takové ty běžně známé choroby, jako je cukrovka, srdeční onemocnění, rakovina, rozštěpy, poruchy růstu, mentální retardace atd., tak to obvykle každý ví, jestli taková onemocnění v rodině měli či mají (do generace praprarodičů už genetik zacházet nepotřebuje). A pak stačí už jen odběr krve a z toho je genetik schopen popsat, zda jejich potomkům hrozí nějaké zvýšené riziko. Takže nesouhlas rodiny by jim ani v tomto případě nemusel k ničemu vadit. Jinak jsem jednou četla, že u přbuzenských vztahů bratranec a sestřenice hrozí zvýšené riziko asi na stejné úrovni jako u těhotných starších 40 let, cca okolo 2%, takže myslím, že nějaká přílišná panika v tomto směru by nebyla potřeba. Samozřejmě za předpokladu, že v jejich rodině není obvyklé, aby se už několik generací dozadu brali pokrevní příbuzní, pak by to bylo něco jiného (což byl hlavní problém i v těch královských a šlechtických rodech - že se pokrevní příbuzní křížili v mnoha generacích za sebou).

Vraželka Reagovat 18. 3. 2018 19:16

Můj manžel v době manželství mě začal podvádět se svou sestřenicí a bohužel jsem se to musela dovědět od syna, který přišel domů ze školy a "načapal" je na gauči. Takže vztah mezi příbuznými, i když pro mě nepochopitelný, muže být a.... bývá.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit
Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články