Komentáře ke článku

PAVLÍNA (45): Toužím po dítěti, ale jsem stará a…

22. 2. 2018 | Pavlína to v životě neměla jednoduché. Roky toužila po dítěti,…

Přidat příspěvek
Elynor Reagovat 27. 2. 2018 13:04

mambule: stejně jako se dělí při rozvodu majetek, dělí se i závazky. Takže neplatí všechny dluhy, platí to, co jí při rozvodu bylo "přiděleno", což není vždycky stejné a odvíjí se to od konkrétní situace. Nicméně ona i dejme tomu půlka všech dluhů může dávat slušnou sumičku, patrně by to bylo vhodné na osobní bankrot. Dneska jsou podmínky pro dlužníky zase o něco mírnější, takže i lidi, co dřív na osobní bankrot jaksi "nedosáhli", to dnes můžou využít. Ovšem těžko se při tom ušetří na letenku do USA.

mambule Reagovat 26. 2. 2018 20:00

Tahle paní je adeptkou na cestu do usa, na rozdíl od Majky z předchozího článku :-) bohužel ji tam nikdo nezve :-) Také bych volila radikální změnu, zaměstnání, bydlení, nebo obojí. Přestat se plácat v neutěšenosti a začít někde znovu. S těmi dluhy je to opravdu tak, že musí platit vše i za zmizelého bývalého manžela, ne třeba jen půlku?

Mata69 Reagovat 26. 2. 2018 17:31

Tak konečně jsem na počítači (a ne na tabletu), takže mi to dovolí se rozepsat. Bože! S dluhy na krku (na kdovíjak dlouho ještě) a v 45ti letech dumat o tom, že by si ještě pořídila dítě? A notabene bez nějakého perspektivního, nebo ještě lépe - bez vůbec žádného! partnera??? Tak nějak má paní problém sama se sebou a kdyby se jí ještě nějak podařilo si pořídit to dítě, tak do čeho ho chce jako přivést? Asi měla "smůlu" na partnery, ale spíše to všechno ukazuje na to, že nějak nezvládá vztahy a to nejen s muži. Přátelé se od ní odvrátili, ale určitě ne proto, že by měli rodiny, děti...Sama to přiznala, asi jim šlo na nervy její věčné naříkání. No tak s tím se přátelé drží těžko a partner se s tím tak shání ještě hůře. Takže jak to tu již zaznělo - paní by si měla udělat především pořádek sama v sobě, přestat nad sebou fňukat a najít si obyčejnou životní radost a smysl. To není o dítěti, jestli ho má nebo ne - ona bude ufňukaná i s dítětem.

SandraN Reagovat 24. 2. 2018 08:44

Jen ještě dodatek - single lidí je plno, myslím, že není potřeba to až tak řešit a trápit se tím, ono je skutečně lepší, být sama, než mít doma někoho, koho jsem si vzala nahonem, bez rozmyslu, jen proto, že ostatní už vdané jsou. No a že přišla o nějaké známé - to je logické. Oni začali mít děti, těm je potřeba přizpůsobit režim rodiny, koníčky a všechno, ona by s nimi určitě nechodila po pískovištích, aby se deptala ještě víc. V jejím věku se mi změnil život od základů, bylo to náročné, společensky, psychicky, fyzicky i pracovně. Úspory nula, bydlení nula, manžel nula, ale nepropadala jsem panice, prostě to tak dopadlo a já napnula síly, abych došla k samostatnému životu ve vlastním bydlení. Přitom, ač jsem byla v práci od nevidím do nevidím, jsem potkala tolik zajímavých lidí, že jsem se sama divila. Byla jsem pak ráda, že jsem přišla domů a nikdo tam nebyl. Dokonce i známost jsem potkala, fajn a dlouhodobou. Když jsem se cítila nejhůř, přišel mi do cesty sám. Po dohodě spolu sice nebydlíme, ale jsem spokojená tak, jak to je. Není potřeba lámat hůl nad ničím dopředu!

Zebruška Reagovat 24. 2. 2018 00:22

Taky se mi zdá, že paní je teď prostě jen taková ze všeho udeptaná a prospěla by jí nějaká změna. Co takhle zkusit něco jiného? Nemusel by bát špatný nápad najít si jinou práci či se rovnou i přestěhovat, jak tu zaznělo. Chtělo by to nějaký nový životní impulz. Dítě už paní opravdu asi nevyjde a i když to může už celoživotně vnímat jako svůj osobní smutek, tak nemusí tomuto konkrétnímu smutku dovolit, aby jí ovládl celý další život. Měla by se teď nasměrovat někam jinam, najít si jiný smysl života a přestat naříkat. Ono nejspíš bude pravda, že přátele si od sebe odehnala sama právě svým negativním přístupem k životu (málokdo vydrží se dlouhodobě stýkat s někým, kdo vysílá kolem sebe negativní energii, kdo nemá rád sebe ani svůj život, kdo si stále stěžuje a jen se motá v tom, co mu v životě nevyšlo podle představ). Ve světě ale na ni může ještě čekat spousta nových zážitků, spousta potěšení, noví kamarádi, plnohodnotný život (i když bez dítěte, partner se může vždycky ještě objevit).

Zaz Reagovat 23. 2. 2018 22:31

Pavlíno, hlavu vzhůru, bude líp. Bude potřeba něco změnit, tu změnu můžete udělat jen vy sama. Chce to změnit práci, což dnes není až takový problém, klidně do vzdálenějšího města, časem si najít nové bydlení, klidně pronájem. Dostat se z těch dluhů, a konečně začít žít. Třeba potkáte muže, který děti má, nebudete sama, částečně vám může nahradit rodinu, i to může být fajn. V nové práci poznáte nové lidi, začít chodit cvičit, jazykový kurz atd.. Hlavně nefňukat, nelitovat se, prožít hezký život se dá i bez dětí.

SandraN Reagovat 23. 2. 2018 20:30

Asi bych Pavlíně řekla, že mít dítě neznamená: nebýt sama, být šťastná, mít smysl života. Stejně jako být zajištěná automaticky neznamená mít partnera, být spokojená, žít naplněný život. Nic není napořád a některé pojmy nemusejí mít trvalou platnost. Ty ostatní, Pavlíno, co mají dítě, muže a nemají dluhy, zase mají jiné starosti. Berte to, jaké to je, nedá se nic dělat, do jisté míry jste se na tom podílela i Vy sama, za to, že se Vám nevyvedlo manželství s tím, koho jste si vybrala, spíš koukejte, abyste se nepropadla hlouběji. nevím, zda Vás uklidní, že se manželství nevyvede snad každému třetímu, že čím dál víc párů děti mít nemůže a že ty dluhy má taky dneska kdekdo. Co se dá dělat, postavte se situaci čelem a nelitujte se. Nikam to nepovede.

Rambíša Reagovat 23. 2. 2018 18:16

Zkuste jít dělat pěstounku do SOS vesničky: budete mít haldu dětí,dům,peníze,a nějaký šamstr se určitě taky najde....

farah.farah Reagovat 23. 2. 2018 15:41

nelafilip: to je chybný předpoklad já děti nemám a bude mi 42, to že ženská nemá ve středním věku děti ještě neznamená že automaticky na nic jiného nemyslí a zoufá si. Ty pocity opuštěnosti či marnosti a nenalplněné ženskosti nepochází z faktu že jeden nemá dít, to vše dělá hlava náš způsob myšlení.

nelafilip Reagovat 23. 2. 2018 14:36

Odpovědi jsou rozumné, ale určitě odpovídají ti, kteří /které/ dětí mají....

Syda1949 Reagovat 22. 2. 2018 21:06

Ona si vlastně odpověděla sama, je bez partnera, nezajištěná a na dítě je stará. Rozumní lidé do téhle situace děti nepřivádějí. Buď se musí naučit žít sama se sebou nebo si může najít odpovídajícího partnera, ale dítě, to asi raději ne.

Elynor Reagovat 22. 2. 2018 14:24

Tak možná je lépe pro to dítě, že se z takového manželství nenarodilo. Děti se nepořizujou proto, že už všichni kolem děti mají, tak honem honem sehnat nějakého otce, lhostejno jakého, jenom aby se něco dohonilo... a dítě také nemá matku obveselovat, aby se necítila osamělá. To můžou ty kočky. Ono by to stejně asi dítě nevyřešilo. Řekla bych, že paní má obecně problémy se vztahy k okolnímu světu. Proč by ji opouštěli přátelé kvůli dluhům, které ona neudělala, a které se jich netýkají? Spíš je nebavilo pořád poslouchat nářky. Člověk nutně nemusí být sám, ani když nemá svoji rodinu a potomstvo, naopak tím víc má času na to chodit mezi lidi a rozvíjet své záliby a koníčky, pomáhat potřebným, bavit se s lidma, věnovat jim svůj čas a zájem. Ovšem taky musí mít sám co nabídnout, ne že jen čeká, jak ho kdo zabaví, ale je trošku aktivní.

Abrasia Reagovat 22. 2. 2018 11:01

Paní Pavlína by se spíš měla naučit žít v klidu sama se sebou uprostřed vlastní kůže a pak se eventuelně porozhlédnout po nějakém partnerovi. Toužit po dítěti v pětačtyřiceti není dobrý nápad. Mít batolátko kolem padesáti a pubescenta po šedesátce by zdolalo i sedmihlavou saň. Na druhou stranu život nekončí v pětačtyřiceti a myslím, že existuje spousta možností, jak dobře a spokojeně žít.

farah.farah Reagovat 22. 2. 2018 09:37

Nemyslím to nijak zle ale z toho co tam paníé píše mi připadá že nemá vyřešené vztahy s muži proto nedokázala navazovat vztahy a ten v podstatě jediný co měla byl s někým komu na ní zjevně moc nezáleželo. To se stává, může to být v důsledku nějakého odmítnutí rodiči v dětství atd....není to nic za co by se měla stydět, jen je asi dobré si to připustit. Touhla po dítěti mi pak u ní připadá hlavně jako způsob jak nebýt sama, jenže pořídit si dítě člověku jaksi nezaručí že stejně nakonec nezemře sám opuštěný. Tak umítá většina lidí. Možná by bylo nejleší naučit se fungovat se samotou neprat se s ní tak zoufale protože pak se to nikdy nezmění. Mít dítě v 45 i kdyby to vyšlo je už hodně na hraně zvláště pokud by na něj byla sama dítě může studovat tak že může až 26 let potřebovat aby ho živila.což znamená že by ještě v 70 musela pracovat aby je oba uživila, což není moc reálné, tak že vzhledem k jejím majetkovým poměrům by její dítě pravděpodobně nemohlo jít na vysokou nebo by si na ni muselo v průběhu školy vydělávat........což samozřejmě není to nejdůležitější ale je prostě dobré uvědomit si že by mu už prostě nedokázala dát vše co by si zasloužilo. Navíc co si budem říkat v tomto věku už člověk není tak vitální a mužná by ji to tak zmáhalo že by ještě litovaa že ho má, né každá je v tomhlecvěku matka plná energie...........Ale jak jsem napslaa o tom dítěti to vlastně není je to o tom vnitřním smutku a samotě a nelásce k sobě té paní.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit
Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články