Komentáře ke článku

VĚRKA (46): Sedmnáct šťastných let je v prachu!…

1. 4. 2018 | Byl o pět let mladší, ale zamilovali jsme se do sebe okamžitě.…

Přidat příspěvek
Dasa52 Reagovat 19. 4. 2018 03:33

mimochodem - pánovi je těsně po čtyřicítce a to prostě chlapi tak mají, že chtějí začít ten druhý, lepší život :-D nemá smysl jim v tom bránit, ani řešit důvody.

Dasa52 Reagovat 19. 4. 2018 03:30

ve 46 jsem teprve začínala pořádně žít. chlapa mám o 10 let mladšího a troufám si říct, že vypadám mladší, než on - občas mi někdo nevěří, že mám vnouče, ne že bych v kině musela ukazovat občanku, ale abych se válela na gauči, to by mě teda fakt nebavilo. jestli byla tak aktivní i v ložnici, je důvod rozchodu jasný. pochybuju, že důvodem je to, že nemají společné dítě (i když vyloučit se to nedá), chlapi mají tohle většinou jinak, než my.

farah.farah Reagovat 3. 4. 2018 12:18

Pořád dokola znovu a znovu příběhy kdy si jeden myslí že mají neuvěřitelně šťastný vztah a přitom druhý to rázně ukončí tak že ten se v tom čozhodně šťastný necítil už delší dobu. Já ještě pochopím, že takhle teoretizuje o tom "pročš odešel" nkdo po ročním vztahu, kdy už se v tom nechce vrtat a ahoj odcházím prostě musí vzít jako fakt a pak takhle dumají co asi bylo příčinou. Ale boha jeho po tak dlouhém vztahu by snad měli být schopni si o tom alespoň promluvit, aby paní věděla co ho k tomuto rozhodnutí přimělo. Nicméně na rovinu, k ničemu jí to nyní už nebude kromě faktu že "už bude vdět", pán se zřejmě vrátit nehodlá, takový rozhovor měl nastat mnohem mnohem dříve. Není mi z toho jasné, jestli má novou partnerku (možná jsem to tam přehlédla) pokud odešel k nové partnerce tak je to jasná s novu se cítí prostě líp než se starou a pokud odešel aniž by měl novou partnerkou tak mu doma muselo bejt už tak zle že je mu líp samotnýmu.............to je v kostce takové shrnutí všech možných důvodu.;)

Elynor Reagovat 3. 4. 2018 10:59

mambule: no ne, to jsem už "sbalená" byla, nějaký čas jsme spolu chodili, a pak mě pán požádal o ruku, což jsem zamítla a následoval rozchod, nicméně je fakt, že to netrvalo 17 let, a pán nedělal mým synům otce. To se musí uznat, že je to jiná úroveň vztahu. Jen jsem chtěla poukázat na určitou "neschopnost" některých jedinců slyšet argumenty, takže i když se jim důvod řekne, stejně tomu neuvěří, a hledají ještě nějaký jiný, lepší :-)

mambule Reagovat 2. 4. 2018 21:29

Elynor: to je ale něco jiného než konec vztahu po letech, ten pán vás chtěl sbalit. Nevím jestli to tak ještě chodí u rozvodu, ale domnívám se že ano, že žádost o rozvod musí být nějak zdůvodněná. A v případě rozchodu by se to mělo říct taky. Může to být nuda a chuť začít nový život, může to být ale ledacos jiného.

Rambíša Reagovat 2. 4. 2018 13:25

Asi se to nedá hodit jen na "lenost", ačkoliv-jestli byla paní líná i v sexu,tak pána chápu,že si sbalil kufírek.

Elynor Reagovat 2. 4. 2018 12:48

mambule: no, slušnost... asi bych to takhle nenazvala. Ovšem z článku není moc jasné, co jí vlastně řekl, nicméně to na mě dělá dojem, že ať by řekl cokoli, stejně by si paní vymýšlela nějaké svoje teorie. Z vlastní zkušenosti - bohužel - znám takový případ, kdy jsem jistému pánovi jasně a srozumitelně vysvětlila důvody, proč ho nechci, proč nemíním s ním žádný vztah rozvíjet, a že to je konečné rozhodnutí, které nezměním. Nebylo to nic platné. Všechny důvody smetl jako nepodstatné detaily a velmi přesvědčeně tvrdil, že to chce všecko jenom čas a dostatečně velikou lásku a vše se překoná. A že počká, až nahlédnu, že on je ten nejlepší a druhého takového není na světě, a rozmyslím si to. No, to se načeká. Takže jsem přestala ztrácet čas se zdůvodňováním, a jednoduše mu sdělila, že si nepřeju nadále žádný kontakt. Možná je to nezdvořilé a neslušné, ale zabralo to. Ono to někdy prostě jinak nejde, než natvrdo říct sbohem a šáteček.

mambule Reagovat 2. 4. 2018 03:58

Slušnost ale je, po tolika společných letech, důvod rozchodu tomu druhému říct.

Mata69 Reagovat 1. 4. 2018 17:29

Ja bych řekla, že ta její "únava" bude fakt hlavni problém. Děti mají (tedy ona) prakticky dospělé a mohou se věnovat sami sobě, koníčkům apod. Nikdy nezažili být jen sami dva a když konečně mohou, paní by sebou flákla na gauč a pila víno. Neni divu, kdyz odmítala spolecne aktivity, ze jde jinam. Představa takto strávené druhé pulky zivota se mu asi moc nelíbila. A já ho chápu. Jsem jen o dva roky starší než ona a rozhodně nehodlám trávit čas válením se doma. Obcas si voraz dame, ale ať už sami nebo i s velkými dětmi trávíme čas aktivně. A vidím to i u svých vrstevnic, děti jsou z domu, je čas dělat aktivity, které člověk s dětmi z různých důvodů nemohl. Jejich dospělostí život nekončí, ba naopak - začíná nová etapa. A paní to nějak nepochopila.

Elynor Reagovat 1. 4. 2018 16:29

Mno, a kdyby spolu měli další dítě, tak by teď měla doma školáka a to by jako nebyla unavená? To by byl čas a energie na ty divadla a výlety a akce ve společnosti? Pochybuju. A věk sám o sobě - 5 let není zas takový dramatický rozdíl. Tam spíš jde o ten rozdílný přístup. Pán se patrně cítí ještě mlád a plný energie, a paní píše jako by jí bylo 66, ne 46 let. To se asi nedá nic moc dělat, buď se jeden nebo druhý bude trvale přizpůsobovat a bude dělat věci, o které moc nestojí, nebo jako v tomto případě se rozejdou. Upřímně - já to moc nechápu. Je mi o 10 let více než údajné paní Věrce a dosud mě nenapadlo přemýšlet, s kým, proboha, budu stárnout... Jasně, taky jsem někdy unavená, a někdy hodně, nic se mi nechce, maximálně čučet na film nebo si číst. Ale to je normální, to každej občas potřebuje voraz, pochopitelně. Ovšem s tím by se pán jistě smířil - kdyby to bylo jen příležitostně. Ale jestli se paní více než rok tvářila jako bóží umučení pokaždé, když se po ní chtělo, aby se zvedla z gauče, tak holt pánovi asi došla trpělivost. Vymýšlet teďka, co by, kdyby, to nemá cenu, stalo se, a časem se může objevit jiný zajímavý muž. Nicméně bych si troufla tvrdit, že doma u televize ho paní těžko potká :-)

hit Reagovat 1. 4. 2018 13:30

Mata69: Souhlasím, v tomhle věku nabývá život na kvalitě, děti odrostené, konečně čas na vlastní aktivity... jen je potřeba si ujasnit priority a neunavovat se nedůležitými odsávači energie:-) a papuče to až někdy po 80-ti, je tolik možností....

Mata69 Reagovat 1. 4. 2018 12:28

Paní chce ve 46ti letech sedět u televize a sklenky vína? A to chce dělat i dalších cca 20 let?

SandraN Reagovat 1. 4. 2018 11:38

Věrko, buďte ráda za ty společné roky a nechte ho jít. Udělal pro Vás a Vaše děti strašně moc a asi chce žít svůj život jinak. Vy časem potkáte někoho, kdo bude o nějaký ten rok starší, než Vy, a taky si rád sedne k televizi a nikam se nepožene. Bude rád s Vámi doma a třeba i mlčet u kafe po práci. A oběma vám to bude vyhovovat. Nikdo nemládneme. S Vaším bývalým přítelem byste ten krok v budoucnu určitě přestala držet. My ženské jsme vystaveny tlaku v práci, v rodině, máme zkrátka těch povinností nějak tak víc a často jsme to my, kdo je unavenější. Nechte to tak, že mu poděkujete za společné roky a popřejete vše dobré.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit
Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články