VERONIKA (45): Můj partner přivedl moji dceru do jiného stavu

| Autor: Laura Poláková | Rubrika: Láska a vztahy

Veronika v mládí přišla o manžela, ale měla to štěstí, že brzy poznala nového muže svého života. Jenže toho teď ztratila taky a navíc přichází o dceru. Marně přemýšlí, jak situaci zachránit…

VERONIKA (45): Můj partner přivedl moji dceru do jiného stavu

Poslední dobou mám pocit, že jsem ve špatném snu, ze kterého se nemůžu probudit. To, co se děje v mojí rodině, mi nikdo nechce věřit, a i mně nad tím zůstává rozum stát. Připadá mi, jako kdyby se proti mně spolčil celý svět, a já nevím, kudy kam.

Vdávala jsem se v jednadvaceti letech, protože jsem čekala svoji dceru Renatu. Tedy, nebyl to jen tenhle důvod, s manželem jsme se opravdu milovali, jen jsme rodinu neplánovali tak brzy. Ale stalo se a nikdy jsme za ten krátký čas, co jsme byli spolu, nelitovali.

Bohužel nám nebylo dopřáno strávit spolu šťastný život až do smrti. Když totiž bylo Renče devět let, měl můj manžel vážnou autonehodu, nějakou dobu byl v kómatu a nakonec svým zraněním bohužel podlehl. Myslela jsem, že mi žalem pukne srdce, ale věděla jsem, že musím zůstat silná pro svou dceru.

Byly jsme tedy na boj se životem samy dvě a myslím, že jsme to zvládaly docela dobře. Renča byla vždycky hodné dítě, a i když v tak nízkém věku musela bojovat se ztrátou otce, řekla bych, že ji to dlouhodobě zas tak nepoznamenalo. Snažila se mi pomáhat, jak mohla, a i ve škole se pořád učila dobře.

Asi o tři roky později jsem se poznala s Daliborem. Byl sympatický, rozvedený a bezdětný, byla s ním zábava a já cítila, že je pomalu na čase navázat nový vztah, i když byl o něco mladší než já. Trochu jsem se bála, jak na to bude reagovat Renča, ale od začátku jsem jí nechtěla nic tajit, a tak jsem je rovnou seznámila. Musím říct, že jsem byla velmi překvapená, ti dva si okamžitě padli do noty.

Asi po roce známosti jsme se s Darkem rozhodli, že budeme bydlet všichni společně. Renča byla kupodivu nadšená, a jestli jsem se bála, že později v pubertě bude vyvádět, pletla jsem se. Darka kolikrát poslouchala lépe než mě! Nebrala ho sice úplně jako svého otce, ale spíš jako svého strýce, kterého respektovala a měla k němu důvěru.

Léta ubíhala, Renča vychodila střední a šla na vysokou a my byli s Darkem pořád spolu a spokojení. Až do jednoho dne, který pro mě byl jako ledová sprcha. Renča totiž přišla s tím, že je těhotná. Nechtěla mi říct, kdo je otec, oznámila mi jen, že si dítě chce nechat. Jenže pak jsem náhodou zaslechla za dveřmi její hádku s Darkem a došlo mi to. Otcem byl on!

Ztropila jsem samozřejmě hroznou scénu a nemohla jsem pochopit, co se to vlastně stalo, jestli mám křičet, nebo se smát a kdo z těch dvou mi ublížil víc. Darka jsem okamžitě vyhodila z domu, i když mě Renča prosila, ať to nedělám. Já zase prosila ji, ať si dítě nenechává, že to není normální, ale stojí si za svým.

Darek nekomunikuje ani s jednou z nás, zřejmě si myslí, že se situace vyřeší sama. Renča mi ale přiznala, že je do něj zamilovaná a chtěla by s ním být. Pro mě je to scénář jak z nejhoršího hororu a vůbec nevím, jak celou situaci řešit. Chci tu pro svoji dceru být a pomoct jí, jak nejlépe dovedu. Ale kdo pomůže mně? Jak mám celou situaci sama ustát?

Další články z rubriky

IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života

IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života

22. 4. 2018 | Irena si před časem nastěhovala domů maminku, která náhle ovdověla. Jenže tím pro ni začaly krušné…

Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?

Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?

21. 4. 2018 | Zlomené srdce je pěkně bolestivá záležitost a nevěru jen tak někdo odpustit neumí. Přesto ale…

RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex

RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex

19. 4. 2018 | 2 | Vztahy tchyně i snachy málokdy fungují dokonale. Své o tom ví i Radka, které se její tchyně…

Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně?

Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně?

18. 4. 2018 | Pro to, co se v sexu má a nemá dělat, nejsou jasná pravidla a záleží na každém z nás, co a jak má…

Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články