Komentáře ke článku

ŽANETA (47): Topím se v dluzích, partner o tom neví

22. 3. 2018 | Žaneta má za sebou drsný rozvod, ale teď by mohla být konečně…

Přidat příspěvek
Dasa52 Reagovat 19. 4. 2018 03:46

Filip je chytrý, úspěšný, bohatý, hezký a je mi s ním skvěle. --------- bohužel, musím konstatovat, že Filip není chytrý, i když dost pravděpodobně bude chytřejší, než ženská z článku. kdyby byl chytrý, nebude chodit s blbkou, která utrácí půjčené prachy za kraviny a nedokáže si ani spočítat, kolik je schopná měsíčně splácet. Filip si našel ženskou, která má úplně pomatený žebříček hodnot, kupuje si vlastní děti drahými dárky místo výchovy a považuje drahé hadry za "užívání života". Filip je možná úspěšný, bohatý, hezký, ale je to taky pitomec. až se dozví, že bude madam sloužit jako peněženka s nožičkama, tak snad konečně procitne, a že se to dozví, je jistota :-D

helza Reagovat 27. 3. 2018 09:38

Mata69: Víš, znám lidí, kteří sice štěstí hledají tam, kde mají, ale nikdy by na sebe nevzali neznačkové oblečení, chtějí mít hned a dokonale zařízený byt a vůbec ve všem chtějí mít všechno dokonalé. A víš co, když se dostanou mezi lidi, kteří mají vyšší platy než oni, začnou mluvit o tom, že se dostali někam, kam nepatří a děsí je to. Nežijí si nad poměry, jsou finančně dobře gramotní, ale kdyby se někomu něco stalo (a stát se může každému), nevím, co by dělali s hypotékou, jakou mají. A myslím si, že takto vzniklých dlužníků je docela dost.

Mata69 Reagovat 25. 3. 2018 18:14

SandraN: když někdo má pocit, že právě ty drahé restaurace, luxusní dovolené a kupa krámů je právě to štěstí...a pak zjistí, že není, že ten pocit je rychle fuč. A zbyde jen kocovina - co s těmi dluhy?

SandraN Reagovat 25. 3. 2018 17:21

Na rovinu...ne na rodinu.....někdo dělá dluhy, někdo zase v textu chyby.....

SandraN Reagovat 25. 3. 2018 17:20

Je s tím prostě potřeba něco dělat. Na rodinu bych té svojí známosti řekla, víš, já teď momentálně musím vyřešit něco prvořadého a pak se ráda budu věnovat vztahu s tebou. Ono nadělat dluhy a pak čekat, že to za mě někdo vyřeší, je na dospělého svéprávného člověka hodně krátkozraké. Kdyby přišla i o práci, může jít rovnou pod most. Ono užívání života je rozhazování peněz? Lze si užít i jinak. Věřte nebo ne, ale fajn večer při ohni s partou a kytarou, s opečením buřtů a nějakým tím pivkem může člověku dát víc, než letět helikoptérou v luxusních šatech na operu. Já to v životě dělala přesně naopak, než Žaneta. Když jsem něco chtěla, pěkně jsem si na to našetřila. Té radosti, když jsem se dočkala takové samozřejmosti, jako je zařízení bytu v prvním samostatném bydlení po rozvodu! Chodila jsem kolem nové sektorky na míru, nové lednice i pračky přímo s radostí. A abych si pochutnala, na to taky nemusím do nejdražší restaurace....Jo, každý jsme nějaký. To je holt dneska móda, utratit víc, než vydělám. Ale potom....mně by to teda nestálo zato.

helza Reagovat 25. 3. 2018 12:35

Mata69: :)

Mata69 Reagovat 24. 3. 2018 14:53

helza: ano, měla by.

helza Reagovat 24. 3. 2018 12:13

Mata69: přesně tak to vidím. A zaráží mě ještě jedno. Má-li děti v péči exmanžel, musí ona platit výživné - platila ho, nebo ne?

mambule Reagovat 24. 3. 2018 06:21

Zebruška: Viděla jsem takové inzeráty - půjčka do 24 hodin, nezkoumáme vaši finanční minulost - ale kdo tohle nabízí a k čemu všemu se musí jeho dlužník zavázat, nemám ponětí. Ten váš příbuzný mi připomněl kamaráda mého syna: klukovi ještě nedospělému umřela máma, o pár let později i táta. Kluk ze smutku začal nesmyslně utrácet, nadělal si dluh kolem 300.000. Ale pak se vzpamatoval a dokázal ho splatit. 12 hodin denně na stavbách, soboty, neděle. Dospělá ženská, i když rozvodem přišla o děti ve vlastní péči, by takto reagovat neměla a když už se stalo, také by měla být schopná se z dluhů dostat, No jo, kdyby byly kdesi ryby...

Zebruška Reagovat 23. 3. 2018 22:42

A jinak k tématu - já věřím tomu, že jsou lidi, kteří se najednou takhle zblbnou a začnou se zadlužovat, i když předtím to nedělali. Máme takový případ v rodině - jeden vzdálený příbuzný je momentálně v osobním bankrotu a nasekal si hromadu dluhů poté, co mu zemřela žena. Předtím jako rodina normálně fungovali, žádný problémy a on pak dopadl takhle, nabral si asi během roku a půl šílených půjček a samo neměl na to je splatit. Proč to dělal, netuším. Možná někdo není schopný samostatně fungovat a projeví se to, až když najednou sám zůstane...

Zebruška Reagovat 23. 3. 2018 22:37

farah.farah: jo, taky jsem z článku pochopila, že to bylo míněno tak, že si až po rozvodu zadělala na takový problémy. A nepoučila se, je asi míněno tak, že si nakonec vzala další půjčku, když na ni začaly chodit ty exekuce. Já tomu teda nerozumím - kdo se vyznáte, řekněte mi, je vážně možné vzít si někde půjčku, když na vás je už několik exekucí? To jsou firmy či instituce, které takovému člověku ještě půjčí, nebo to je nesmysl?

Rambíša Reagovat 23. 3. 2018 17:14

Moučka: souhlas s vámi.Kdyby to bylo o skutečné osobě,tak taková nána skutečně nemá na to,aby žila- snad někde v ústavu,kde by dostala jídlo,šaty i bydlení,a neměla by ani korunu na nesmyslné utrácení!!! Chudáci děti,co mají takovou matku.

dragondra Reagovat 23. 3. 2018 11:20

Zdali to není redakční slátanina tak jsi Žanetko blb.a.

Zaz Reagovat 22. 3. 2018 20:54

moučka: Vy zřejmě budete ten Filip z článku.

Zaz Reagovat 22. 3. 2018 20:50

Přemýšlím, čím taková žena jako je Žaneta, upoutá muže, který je úspěšný, chytrý, bohatý, hezký. Hm, to je mi tedy záhadou. Dejme tomu, že si Filip ničeho nevšiml...Nechápu, jak paní nestíhá si přibrat další práci. Určitě se co nejdříve přiznat, zkusit popracovat s časem, další práci určitě ano, dluhy jsou vaše, ne přítele.Ten by mohl posloužit jako poradce a opora , to taky není málo.

farah.farah Reagovat 22. 3. 2018 16:15

moučka: si připadáte vtipnej?

moučka Reagovat 22. 3. 2018 16:09

Milá Žaneto , pár facek to nezpraví . Jestli máš ještě peníze , tak si dojdi do dm (drogérie) a kup si prádelní šňůru , anebo si zajdi na Kolínsko , tam jede Pendolino docela rychle

farah.farah Reagovat 22. 3. 2018 14:55

helza: mslím že tak to míněno není jen je to prostě slátanina jako vždy a nedává to smysl..mně příjde že se autor snažil naznačit že ona začla blbnout až po rozvodu kupovat si děti drahými dárky a celkově si žít nad poměry a i když viděla že na to nemá pokračovala vesele dál...proto je pro mne tentokrát příběh naprosto neuvěřitelný.........nemyslím si že někdo takový existuje.jako jo josu lidi co takhle žijou ale že by takto zblbl někdo kdo byl do té doby finančně dle všeho gramotnej když dluhy nedělal mi přijde že je vycucaný z prstu. Jinak takhle žije dost lidí o tom žádná.......je fajn že na základce už zavedly i finanční gramotnost a učí se to tam, to dříve nebývalo...............hodně lidí si neumí vůbec uvědomit že jednou to budou muset zplatit.upřímn nechápu moc způsob jejich uvažování, jestli jsou opravdu jen tak hloupí a nebo jestli fakt věří že jm to projde, ale dřív nebo pozdějc dojde na každýho z ncih, protože dluží různým institucím a ty nemají problém to z nich vymáhat i exekučně.....jejda jsem se njak rozpovídala a většina z toho už nebyl komentář k tvému komentáři.:D

Mata69 Reagovat 22. 3. 2018 13:16

helza: ona píše, že po 15ti letech usoudil, že ho to s ní nebaví a našel si jinou. Možná je v tom řečeno, že už toho měl manžel dost - hlídat její utrácení a neschopnost nakládat s penězi. A možná i proto dostal děti do péče on. Mě ti ale přijde, že ten, kdo s těmi penězi má potíž takhle nakládat jak ona, tak přesně nedefinuje svoje problémy, svoje chyby. Tihle lidé mají tendence to svádět na cokoliv jiného.

helza Reagovat 22. 3. 2018 13:03

Souhlasím s Matou i Ellynor, jenom dost nechápu větu:"S penězi jsem to nikdy neuměla, ale místo abych se poučila, dělala jsem dál ty stejné chyby, až mě to dostalo do problémů, které mám teď." To znamená, že ji první muž opustil kvůli její neschopnosti vyjít s penězi? To, že dostal děti do péče by tomu i naznačovalo. A znamená to taky že se ani teď nehodlá poučit? Jasně, musí zapracovat a hlavně to musí svému příteli co nejdříve říct.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit
Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články