Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?

| Autor: Lucie Houdková | Rubrika: Trendy

Jaro o sobě dává vědět čím dál víc a některé dny už vypadají skoro jako letní. Naše pokožka se ale ještě nestihla dostatečně opálit, takže pokud jí chcete dodat zdravý letní look, vaším nejlepším pomocníkem by se měl stát brozner. Jeho použití není tak složité, jak by se mohlo zdát. Jak na to?

Připadáte si moc bledá, bez života? Bronzer je přesně ten produkt, který dodá vaší pleti opálení, jako byste se zrovna vrátila z Mauricia. Navíc pokud ho šikovně umístíte na tvář, dočkáte se i zeštíhlujícího efektu.

Bronzer se používá ke konturování, které proslavila nejvíce Kim Kardashian. Ta bez perfektně vykonturovaného obličeje neopouští domov. V normálním životě nás obyčejných smrtelníků je konturování obličeje přece jen trochu moc. Hodí se spíše jen na večerní události, kde chcete vypadat vážně perfektně. Navíc koho by bavilo každé ráno trávit před zrcadlem půl hodiny, že? Proto z velké konturovací paletky využívám jen jedno nebo dvě políčka: světlejší a tmavší bronzer.

V galerii najdete naše redakční tipy na to, po kterých bronzerech a paletkách sáhnout:

Bronzery můžete na trhu sehnat i v samostatném balení, a to v pudrové variantě, v podobě perel nebo také tekuté. Pro začátečnice se nejvíce hodí ty pudrové nebo perlové, protože je snadno nanesete štětcem. U těch tekutých už musíte přesně znát, která místa v obličeji zvýraznit. Která místa to tedy jsou?

Nanáší se primárně těsně pod lícní kosti v linii od koutku rtů k uchu. Podle pravidel konturování ho můžete nanést i na čelo těsně k linii vlasů, po stranách nosu a pod čelisti. Tím si zajistíte zeštíhlující efekt pro obličej.

Postup tedy vypadá takto: naličte si make-up, přepudrujte ho, poté naneste bronzer, pak tvářenku na jablíčka tváří a na vrch lícních kostí pod oči naneste rozjasňovač. Pro opálený look volte rozjasňovač v teplých, zlatavých tónech.

Testování pudrů: Je lepší transparentní nebo klasický? Dozvíte se to ZDE.

Největší kámen úrazu je v tom, že to buď přeženete s intenzitou, nebo nepřesně zapracujete přípravky do pleti a budou mezi nimi vidět přechody. Snažte se tedy, aby byly nanášeny vždy doztracena. Nicméně nemusíte používat všechny tyto věci najednou, bronzer můžete využít i jen místo tvářenky.

K bronzeru si rovnou pořiďte i štětec. Hodí se pro něj široký štětec s plochou hlavou, který seženete například zde. Teorii znáte, teď se můžete pustit do tréninku.

Na recenzi jedné z paletek a na to, jak ji používat, se můžete podívat ve videu:

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej?

Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej?

20. 4. 2018 | Výroba domácí kosmetiky a používání domácích vychytávek je stále oblíbenější. Na internetu najdete…

Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí?

Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí?

18. 4. 2018 | Málokterý ženský šatník neobsahuje ani jedny džíny. Určitě i vy ve své skříni pár denimových kousků…

Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

16. 4. 2018 | S příchozím jarem byste si měla dopřát nejen detox těla, ale i detox kosmetické taštičky.…

Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

13. 4. 2018 | Dlouho očekávané jaro se konečně dostavilo a s ním i období nepříjemného pocení a vlhkých fleků v…

Domácí pekárny Vaření s dámou

Nejčtenější články